داستان آپ کوک

آپ کوک نبض تپنده کسب و کار

در آپ کوک، اولین پلتفرم تخصصی سنجش تجربه مشتری، تلاش ما بر این است که مشتری مداری را برای کسب و کارهای آنلاین آسان کنیم، با روشی موثرتر و ماندگارتر که تجربه لذت بخشی برای مشتریان کسب و کار شما ایجاد می کند. ما هوشمندانه، خلاقانه و پرانرژی تلاش می کنیم تا مشتریان هر کسب و کار آنلاین هواداران وفادار آن باشند. در حال حاضر تمرکز ما روی سنجش تجربه مشتری با استفاده از شاخص های استاندارد رضایت مشتری مانند NPS ، CES و CSAT است.

بنیانگذاران آپ کوک

استارتاپ آپ کوک توسط برادران صالحیان، سعید و مجید در مهر ماه سال 1397 راه اندازی شد. ما در ابتدا استارتاپ آپ کوک را با انتشار دانش، تجربیات و ایده های خود درباره تجربه مشتری در آپ کوک مگ شروع کردیم. ما راهنمای اندازه گیری میزان وفاداری مشتری و سرویس نظرسنجی شاخص خالص مروجان (NPS) را توسعه و راه اندازی کردیم. با انتشار دموی سرویس و مشاهده استقبال کسب و کارها از این ایده تصمیم به راه اندازی اولین پلتفرم تخصصی سنجش تجربه مشتری گرفتیم.

مراحل رشد و توسعه

پس از توسعه نسخه اولیه محصول، ورود به بازار و دریافت بازخوردهای مشتریان نیازهای کسب و کارها را دقیق تر شناختیم. با جمع بندی و تحلیل بازخوردهای مشتریان شروع به بهبود و توسعه ویژگی های محصول از جمله افزودن شاخص های جدید سنجش تجربه مشتری، تحلیل نتایج، قابلیت اشتراک نظرسنجی در پلتفرم های مختلف و دسته بندی مشتریان کردیم. در حال حاضر این خدمات مراحل تست و باز بینی خود را طی می کنند و به زودی برای ارائه به بازار آماده خواهد شد.