مشتری مداری در بحران

در مواجه با بحران چگونه تجربه مشتری را مدیریت کنیم؟

  • اثرات کرونا بر تجربه مشتری
  • مدیریت خدمات مشتریان در بحران
  • ۵ اصل مهم برای ایجاد تغییر در برنامه مدیریت تجربه مشتری
  • ۷ فاکتور کلیدی برای تصمیم گیری در بحران

مختصری از مشتری مداری در بحران

در شرایط سخت روزهای فروردین 1399 و شیوع کرونا در ایران، بسیاری از کسب و کارها وارد بحران شدند تا آنجا که مجبور به تعدیل نیرو و برخی ورشکسته شدند. کارمندان شرکت های خصوصی دورکاری می کنند، برخی مشاغل و اصناف تعطیل شدند، عده زیادی در قرنطینه خانگی به سر می برند و سازمان ها و ادارات دولتی ساعات کمتری در روز کار می کنند. در حال سپری کردن روزهایی عجیب و متفاوت هستیم.

چقدر در مواجه با شرایطی که ممکن است هر آن اتفاق بیفتد و همه چیز را تحت تاثیر قرار دهد آماده ایم؟ ویروس کرونا، تحولات بزرگ و شگرفی در جامعه ما ایجاد کرده است که کمتر کسی انتظار آن را داشت. حتما شما هم به عنوان مدیر یک کسب و کار و یا یک فعال تجاری به این فکر می کنید که دیگر نمی توان با روشهای قبلی کار کرد و باید به سرعت برای تغییراتی بزرگ آماده شد.

آنچه که در گذشته اقداماتی برای مشتری مداری تلقی می کردید، در روزهای بحران چندان کارا نیست. فاکتورهای جدیدی در وفاداری مشتری نقش دارند، باید بدانید که استانداردهای مشتری مداری در زمان بحران تغییر می کنند، باید روشهای جدیدی به کار ببرید و استراتژی های ارتباط با مشتری را بازبینی کنید تا بتوانید در روزهای بحران زنده بمانید و به فعالیت خود ادامه دهید. در شرایط کنونی، لازم است بیش از هر زمان دیگری آماده باشید، چرخه های دریافت، تحلیل و اقدام بر اساس بازخورد مشتری را تسریع کنید.

در این فایل، نگاهی متفاوت به مشتری مداری داریم. در بحرانها، رفتار کسب و کارها با مشتریان خود زمین تا آسمان فرق می کند. در شرایط سخت است که مشخص می شود که چه کسانی واقعا مشتری مداری و رضایت مشتری برایشان مهم است. سعی کردیم تا با ارائه مطالبی درباره مشتری مداری، خدمات مشتریان و تجربه مشتری اقداماتی کاربردی و بروز برای کمک به شما در زمینه مدیریت تجربه مشتری ارائه کنیم.

مشتری مداری در بحران